Dział NewsZ życia gwiazd

Sony Music Polska zrywa kontakt z Pawłem Kukizem

Wchodząca w swój najbardziej intensywny etap kampania wyborcza 2015 budzi wiele emocji nie tylko w świecie polityki. Internet obiegła informacja, że Sony Music Polska zrywa umowę artystyczną z jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce, Pawłem Kukizem.

Dwunastego dnia lutego na oficjalnym profilu Kukiza na Facebooku pojawił się wpis informujący fanów wokalisty o anulowaniu premiery wspólnej płyty z Janem Borysewiczem, która miała ukazać się pod koniec tego roku nakładem wytwórni Sony Music. Już po kilku godzinach firma postanowiła ustosunkować się do owej informacji, publikując oficjalne oświadczenie, w którym jej przedstawiciele tłumaczą, że nie chcą mieć nic wspólnego z polityką związanej z kandydaturą Pawła na Prezydenta RP.

Przez ostatnie miesiące, wytwórnia prowadziła rozmowy i prace z Pawłem Kukizem – muzykiem o niepodważalnym talencie – dotyczące realizacji zaplanowanych z artystą projektów. Jednakże, decyzja Pawła Kukiza o starcie w wyborach na Prezydenta RP, postawiła Sony Music Entertainment w nowej sytuacji, czyli współpracy z politykiem. Jako kandydat na  Prezydenta, Paweł Kukiz rozpocznie aktywność polityczną na skalę krajową, co przy konieczności promocji planowanej nowej płyty stanęłoby w sprzeczności z zasadą Sony Music Entertainment o nieangażowaniu się w jakąkolwiek działalność polityczną.

W zaistniałej, nowej dla Sony Music Entertainment sytuacji wstrzymaliśmy realizację zaplanowanego projektu oraz dodatkowo w wyniku prośby Pawła Kukiza skierowanej do Sony ME, zwolniliśmy artystę z obowiązków wynikających z kontraktu fonograficznego, umożliwiając Pawłowi Kukizowi wydanie kolejnej płyty solowej w innej, niezależnej wytwórni.

Post użytkownika Sony Music Poland.

Odpowiedź Kukiza:

Post użytkownika Paweł Kukiz.
[su_divider]

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. 26 marca to ostatni dzień na zgłaszanie do Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów na prezydenta. Do zgłoszenia musi być załączona lista 100 tysięcy podpisów pod kandydaturą.

Tags
Show More

Related Articles

8 thoughts on “Sony Music Polska zrywa kontakt z Pawłem Kukizem”

  1. SME skorzystało z okazji. Wydaje mi się że wytwórnia już dawno chciała mu podziękować za współpracę, tylko szukała argumentu. Niestety wybrała najgłupszy jaki tylko był.

  2. Moim zdaniem to dobrze. Jak Kukiz chce, to niech się bierze za politykę, ale uważam, że to mu na dobre nie wyjdzie. Już widać przerwsze minusy tego kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close