Eurowizja cieszy się dużą popularnością w Australii. Organizatorzy Eurowizji wyjątkowo w tym roku pozwolili wystąpić Australii. Będzie to jednorazowy udział, chyba, że przedstawiciel tego państwa zajmie 1. miejsce w konkursie.

W tym roku przypada 60. rocznica zorganizowania konkursu Eurovision Song Contest. Z tej okazji organizatorzy zgodzili się na jednorazowy udział Australii. Jednak wszystko może ulec zmianie, kiedy to przedstawiciel Australii zwycięży w Wiedniu, wtedy według zasad programu, kolejny konkurs odbędzie się w państwie, które zwyciężyło i automatycznie ten kraj dostaje się do finału. Nie należy zapominać, że artyści pochodzący z tego kraju występowali już na Eurowizji, np. w 1997 r. przez Ginna G. W ubiegłorocznej edycji został wyświetlony film pokazujący przenoszenie Australii do Europy, oraz zaprezentowano taniec wzorowany na kulturze tego państwa.

29 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie ostatni ,,fenomen” Eurowizji jest nadal niezrozumiały. Ten turniej jest organizowany od lat a dopiero po przegranej Donatana & Cleo i kontrowersyjnym zwycięstwie Conchity ludzie zaczęli się nim interesować i sprowadzać go do konkursu wielkiej wagi…. Wcześniej jakoś nikt nie zwracał na niego zbytniej uwagi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here