Początkowo album Vulnicura Björk miał być wydany w marcu, razem z otwarciem wystawy o artystce w Museum of Modern Art. W związku z wyciekiem jego premierę przyśpieszono jednak o dwa miesiące. Jak się ponadto okazuje, na Spotify krążek nie trafi w ogóle.

Pracuję nad czymś dwa czy trzy lata, a później: O, tu macie to za darmo. Tu nie chodzi o pieniądze, tu chodzi o szacunek, tak? Szacunek dla rzemiosła i ilości pracy, jaką się w to wkłada. Ale może Netflix to dobry pomysł. Idziesz do kina, a po pewnym czasie film ukazuje się na Netflix. Może tak trzeba postępować ze streamingiem. Najpierw wydać fizyczną wersję albumu, a później może udostępnić go do streamingu.

…jak powiedziała artystka w wywiadzie dla Fast Company. Zdradziła także, że klip do pierwszego singla Stonemilker ukaże się za pośrednictwem gogli wirtualnej rzeczywistości, Oculus Rift. Przed otwarciem wystawy Björk w MoMA ujrzymy także trwający ponad 12 minut klip do Black Lake.

8 KOMENTARZE

  1. Mam Spotify za który place 10euro miesięczne, a udostępnianie WSZYSTKICH nowych płyt za darmo na Spotify to głupota, ale nie będę wydawał kolejnych 12-15euro za płytę na itunes lub jeszcze więcej w formie fizycznej.
    Sory ale pomimo dobrych chęci, sciagne ją za darmo nielegalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here